Nauka windsurfingu na obozie

Windsurfing to sport wodny uprawiany przy pomocy deski oraz przymocowanego do niej żagla. Jest to dyscyplina sportowa klasyfikowana jako konkurencja żeglarska. Sport wodny polegający na żeglowaniu podobnych do jachtowego, ale za pomocą innego sprzętu.

Obóz windsurfingowy – dla kogo oraz jak przebiega

obozy windsurfingowe helKurs windsurfingowy prowadzony jest na poziomie podstawowym, średnim oraz zaawansowanym. Podczas każdego turnusu tworzy się kilka grup, dzięki temu jest możliwość podziału na wiele poziomów zaawansowania. Szkolenia odbywają się przedpołudniem i popołudniu, trwają około dwie godziny. Obozy windsurfingowe hel trwają 9 dni. Ostatniego dnia każdy z uczestników obozu bierze udział w regatach, na zwycięzców czekają oczywiście nagrody. Program obozu obejmuje 36 godzin zajęć czyli 9 dni po około 4 godziny dziennie. Kursy prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania, zarówno dla osób zupełnie początkujących jak i tych, którzy zapisali się na kurs, aby podszkolić swoje umiejętności. W cenie obozu zapewniony jest cały sprzęt potrzebny do nauki, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Kursy prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów. Niektóre szkółki organizują również transport z większych miast w Polsce. Kiedy nie ma odpowiedniego wiatru do nauki windsurfingu, organizowane są inne atrakcje sportowe oraz mnóstwo innych zajęć, które nie są związane z wodą. Zapisując się na obóz nie tylko nauczymy się windsurfingu, ale również poznamy wielu ciekawych ludzi.

Jeśli więc chcecie spróbować swoich sił oraz przeżyć niesamowitą przygodę polecam zapisanie się na taki kurs. Trzeba jednak wziąć pod uwagę dosyć wysoką kwotę jaką trzeba zapłacić za obóz. Z tego też powodu nie każdy może sobie pozwolić na wzięcie udziału w nauce windsurfingu.