Naturalne środki na pluskwiaki

Pluskwy to wyjątkowo uciążliwe owady, żyjące w wielu polskich domach. Wbrew powszechnych opinii, jako, że owady te uwielbiają brud, pluskwy powszechnie występują również w bardzo czystych i zadbanych miejscach. Ich pożywienie stanowi ludzka krew, a pozbycie się tych owadów jest niezwykle trudne.

Bezchemiczne preparaty na pluskwy

naturalny środek na pluskwyAby pozbyć się pluskiew z domu, nie wystarczy utrzymać porządku. Owady te nie wyprowadzą się z własnej woli, równie ciężko jest je wypędzić. Odstraszacze do owadów, działające zazwyczaj na rybiki czy mrówki nie pomogą w tej sytuacji. Aby całkowicie wyplenić pluskwiaki z domu, najlepiej jest sięgnąć po naturalny środek na pluskwy. Preparat w postaci spraya należy rozpylić z odległości około pół metra na siedlisko owadów. W składzie preparatu znajdują się jedynie wyciągi z roślin, dzięki czemu jest całkowicie przyjazny dla środowiska. Brak chemii w składzie sprawia, że można używać płynu zarówno na zewnątrz, jak i w środku pomieszczeń. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzkiego, przez co jest chętnie używany również w miejscach publicznych, takich jak hotele, szkoły, a nawet zakładach przetwórstwa spożywczego. Choć jest nietoksyczny dla zwierząt domowych, warto na czas działania preparatu pilnować psy i koty, by nie zlizywały płynu — spożycie środka może zakończyć się nieprzyjemną biegunką, wymiotami. W wypadku spożycia preparatu przez zwierzę domowe należy skonsultować się z weterynarzem, podając mu dokładny skład środka. Opracowany przez specjalistów spray na pluskwy wykazuje silne działanie kontaktowe, dzięki czemu środek zabija niechciane owady w kilka minut. 

Pozbycie się pluskwiaków z domu nie jest łatwe. Czasem domowe sposoby usuwania owadów nie pomagają, wtedy warto sięgnąć po opracowane przez specjalistów preparaty owadobójcze. Aby żyć w zgodzie z naturą, dobrze jest korzystać ze środków niechemicznych, które mają działanie równie silne jak te zawierające chemię w składzie. Są jednak dużo bezpieczniejsze dla ludzkiego zdrowia, przez co mogą być bez obaw stosowane wewnątrz pomieszczeń.