Nasza nowa łazienka.

Ostatnio w naszym mieszkaniu w Szczecinie zdecydowaliśmy się na gruntowny remont łazienki. Gdy kupiliśmy mieszkanie kilka lat temu to nie mieliśmy pieniędzy na dokonanie w niej gruntownych zmian. Wymieniliśmy w niej wtedy jedynie sedes, wannę i przemalowaliśmy ścianę.

Remont łazienki to coś, co zawsze nas w końcu dopadnie

łazienkaTeraz odłożyliśmy trochę pieniędzy i zdecydowaliśmy się na jej gruntowny remont. Zdecydowaliśmy się na pomoc projektanta wnętrz, gdyż chcieliśmy, aby łazienka wyglądała naprawdę ciekawie i nowocześnie. Zdecydowaliśmy, że rozbieramy obecną łazienkę aż do gołych ścian i podłogi. Chcieliśmy mieć tam wszystko zupełnie nowe. Zarówno na podłodze jak i na ścianach pojawiły się kafelki, gdyż jest to efektowne rozwiązanie, a zarazem praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Na podłodze kafelki były koloru niebieskiego, a na ścianach białe z czerwonymi akcentami. Każdą ścianę zdecydowaliśmy się wypełnić kafelkami w połowie, a górną połowę pomalować na czerwono. Następnym krokiem był wybór czy chcemy mieć znowu wannę czy może jednak przerzucić się na kabiny prysznicowe ze Szczecina. Łazienka nie jest zbyt duża, więc nie mogliśmy sobie pozwolić na wannę i prysznic jednocześnie. Są co prawda kabiny prysznicowe łączące w sobie wannę z prysznicem, ale według mnie nie było to praktyczne rozwiązanie. Zdecydowaliśmy się zatem na przyścienną kabinę prysznicową. Wybór był niezwykle trafiony, bo zaoszczędziliśmy sporo miejsca, dzięki czemu mogliśmy przenieść pralkę z kuchni do łazienki, a sam prysznic wydaje się być lepszym rozwiązaniem od wanny.

Ostatnim etapem był wybór lustra. Ponieważ łazienka jest mała to, aby ją optycznie powiększyć zdecydowaliśmy się na duże lustro z oświetleniem LED, które zapewnia niezwykle mocne i jasne światło. Prace trwały dwa tygodnie, ale efekt jest naprawdę niesamowity i wartość mieszkania znacznie wzrosła.