Najlepsza karma do pupila

Poszukując najlepszej karmy dla naszego czworonoga musimy przemyśleć kilka istotnych kwestii. Są to przede wszystkim wiek, aktywność fizyczna oraz ewentualne schorzenia jakie może mieć nasz pies. W związku z tymi kwestiami możemy wybrać najlepsze opcje do żywienia naszego stworzenia.

Żywienie naszego psa

dobra karma dla psaZanim zdecydujemy się na rewolucyjne zmiany w żywieniu naszego pupila rozpocznijmy od stopniowego zmieniania przyzwyczajeń. Dobra karma dla psa jest niezbędna w rozwoju szczeniaków, dodawaniu energii psom w wieku młodzieńczym oraz utrzymywania stabilności w życiu seniora. Pamiętajmy, iż najlepiej karmić psa co jakiś czas mniejszymi porcjami, aby nie jadł jednej porcji dziennie, która będzie rozsadzać mu żołądek. Lepiej nakarmić psa nawet do pięciu razy w ciągu dnia, aby czuł się zawsze najedzony, miał siłę na zabawę i nie cierpiał na problemy żołądkowe. Ważne jest też to, iż duży i bardziej aktywny pies zje o wiele więcej niż mały kanapowiec, dlatego sprawdzamy etykiety na karmach i dozujmy posiłki odpowiednio. Nie możemy też zapomnieć o przysmakach za wykonane poprawnie polecenia, jednak musimy dodać to do sumy posiłków w ciągu dnia, a więc jedna porcja będzie mniejsza niż inne. W ten sposób pies będzie żywił się zdrowo i nie ponad jego możliwości, przez co będzie cieszył się długim i zdrowym życiem bez problemów z układem pokarmowym. Wpłynie to również pozytywnie na naszą relację z pupilem.

Odpowiednie żywienie naszego pupila jest niezbędne dla jego zdrowia. Dzięki temu będzie czuł się pełen energii oraz nie będzie mieć problemów na tle układu pokarmowego. Wybierajmy wysokiej jakości karmy o dużej zawartości mięsa oraz karmy psa częściej, ale mniejszymi porcjami. Nasz pupil dzięki temu będzie ciągle najedzony, ale nie przepełniony.