Modny kwietnik z bawełnianej włóczki

Bardzo lubię wykonywać samodzielnie różne przedmioty. W swoim domu mam wiele takich rzeczy. Uwielbiam rękodzieło i zawsze kiedy tylko znajdę chwilę dla siebie zaczynam jakiś ciekawy projekt. Oprócz własnoręcznie wykonywanych przedmiotów moją pasją są również kwiaty. Uwielbiam je hodować i pielęgnować.

Włóczka z bawełny doskonały materiał na kwietnik

włóczka bawełnianaOstatnio zauważyłam że nie mam już miejsca na parapetach na nowe rośliny. Większość z moich kwiatów to sukulenty, które są światłolubne. Z racji tego że parapety pękały w szwach postanowiłam znaleźć rozwiązanie na to by moja dżungla nadal mogła się rozwijać. Szukałam różnych inspiracji, aż trafiłam na blog na którym autorka opisywała jak krok po roku wykonać własny kwietnik. To było coś czego szukałam. Kwietniki rozwiązałby problem ciasnoty na parapetach w moim mieszkaniu. Ochoczo zaczęłam czytać jak w prosty sposób można wykonać taki kwietnik. Okazało się że wystarczy mieć kilka rzeczy i odrobinę wolnego czasu. Musiałam przygotować ostre nożyczki, włóczkę bawełnianą i doniczkę z której chciałam zrobić kwietnik. Istotne było aby dopasować rozmiar doniczki do wykonywanego kwietnika gdyż, doniczka musiała w niej być stabilna. Oczka nie mogły być zbyt luźne bo doniczka mogła z niej wypaść. Użyta włóczka bawełniana musiała być miękka i elastyczna. Dzięki temu łatwo będzie można ją zaplatać i uformować. Włóczka z bawełny może być w naszym ulubionym kolorze. Doskonale będzie wyglądać biała, kremowa, szara lub brązowa. Moja włóczka którą używałam do szydełkowania doskonale nadawała się na mały kwietnik. Elastyczna, wytrzymała i mocna z pewnością udźwignie ciężar kwiatka z doniczką. Włóczka doskonale nadawała się do tego typu prac.

Po skończonej pracy byłam z siebie bardzo dumna. Mój pierwszy kwietnik doskonale wyglądał. Włóczka dzięki swojej elastyczności doskonale podtrzymywała ciężar kwiatka. Jej niesamowity kolor wyróżniał roślinę na tle innych. Z pewnością nie skończę na wykonaniu jednego kwietnika, a będę miała ich o wiele więcej.