Modelowanie balonów jako hobby

Mam nową pasję, która zrodziła się niedawno. Postanowiłam coś zmienić, gdyż jakoś nie miałam żadnej radości z życia. Koleżanka wciągnęła mnie w modelowanie balonów. Nie myślałam, że będzie to aż takie fajne. Jeszcze się uczę, ale sprawia mi to coraz więcej frajdy.

Balony do modelowania – kiedy będzie taniej?

balony do modelowaniaTo niesamowite! A najlepsze jest, że cieszą się także moje dzieci. Ostatnio zrobiłam im z balonów świetnego kwiatka. Były pod wrażeniem. Kiedy tylko mogą, to bacznie obserwują moje działania. Uczę się jednak ciągle nowych konstrukcji pod okiem mojej znajomej. Część zajęć związanych z nowym hobby odbywam więc u niej w domu, a czasami ona przyjeżdża do mnie. Gadamy sobie i kształtujemy te balony. Ona kupuje balony do modelowania hurtem, więc jakoś mega tanio to wychodzi. Ostatnio się dołożyłam do zakupu, bo w końcu ja też zużywam teraz. Nie jest to jakieś drogie hobby, z czego też się cieszę, bo wiadomo, że w budżecie domowym nie mam nie wiadomo ilu środków dla siebie. Szczególnie, kiedy są już dzieci, czasami ciężko wygospodarować jakieś nowe pieniądze na rozrywki. To nowe hobby jednak dało mi naprawdę dużo radości. Teraz mi się o wiele lepiej żyje, jak mogę coś sobie robić tylko dla siebie i dla relaksu. Przydaje mi się to po pracy, bo czasami mamy bardzo stresujące dni i muszę jakoś odreagować, a lubię to robić twórczo.

Zawsze drzemała we mnie taka mała artystka, więc no teraz „wyżywam” się na tych balonikach. Niektórzy nie traktują tego poważnie, ale uważam, że lepsze takie hobby niż jakiś boks czy inne głupoty. Warto mieć trochę czasu dla siebie i porobić coś od tak, nie dla zarobku, tylko dla przyjemności.

Więcej: balony do modelowania