Mieszkania z kontenerów

Posiadanie własnego mieszkania jest dla wielu ludzi marzeniem, bo ceny za jeden metr kwadratowy znacznie przewyższają ich możliwości. Alternatywą jest wynajęcie mieszkania, choć to czasowe rozwiązanie, lub zakup mieszkania z wielowarstwowych płyt. 

Jak wygląda kontener mieszkalny?   

kontenery mieszkalneSpora część społeczeństwa ledwo wiąże koniec z końcem i nie może sobie pozwolić na większy zakup, bo nawet nie mają żadnych oszczędności. Dla takich ludzi jest już rozwiązanie na rynku nieruchomości, i są to kontenery mieszkalne. Są to samodzielnie, parterowe budynki o stosunkowo niedużej powierzchni, w których można zamieszkać. Są one wykonane z połączonych ze sobą płyt warstwowych, posiadają plastikowe okna PCV i podwójne drzwi wejściowe. Pojedynczy kontener może stanowić samodzielny pokój, a kilka połączonych stworzy całkiem pokaźnych rozmiarów mieszkanie. W środku możemy mieć kilka samodzielnych pomieszczeń, z których jeden będzie oddzielną kuchnią, a inne salonem, sypialnią, lub pokojem dla dzieci. Wszystkie pomieszczenia posiadają wentylację i są ocieplone z zewnątrz. W środku kontenera jest zainstalowane ogrzewanie elektryczne, piecyk gazowy w kuchni, a w łazience może być ogrzewanie podłogowe. Na życzenie klienta, kontener może posiadać cześć ścian że szkła, a resztę z płyt. Jego wygląd zewnętrzny i wyposażenie, może być indywidualnie dopasowane. Poza przeznaczeniem na lokale mieszkalne, w kontenerach są też firmowe biura, lub punkty sprzedaży detalicznej. Ich montaż zajmuje tylko parę dni. 

Produkcja kontenerów jest stosunkowo tania, dlatego ich zakup to jedyne dziesięć tysięcy złotych. Im lepsze zostaną użyte materiały do wykończenia, tym jego cena będzie wyższa. W Polsce są one jeszcze mało popularne, ale na zachodzie wiele osób mieszka w takich kontenerach.