Materiały budowlane, a modeling

Dzisiaj można powiedzieć, że jak mrówek narobiło się różnej maści projektantów – ludzi, którzy uzurpują sobie prawo do tego, aby mówić nam jak mamy się ubierać i jak powinniśmy się nosić w różnych sytuacjach. Co najbardziej ciekawe, ludzie Ci nie kończyli żadnych specjalistycznych szkół wizażu czy chociażby stylu, nie są projektantami zawodowymi ani tym bardziej nie są stylistami. Skąd wzięła się moda na propagowanie takich miernot – w większości? Nie wiadomo.

Taśmy maskujące i dekarskie ułatwiają remonty

Wiadomo jednak jedno, wśród całej masy ludzi miernych, bez talentu i bez jakiegokolwiek wyobrażenia i pojęcia o modzie, są prawdziwe perełki, które mają naprawdę bardzo bujną wyobraźnie i które wprowadzają wiele świeżości do świata mody. Jakiś czas temu, tacy bardzo młodzi i nie bojący się eksperymentować projektanci, zaczęli pokazywać całemu światu, że moda wcale nie musi być tworzona ze znanych już materiałów. Zaczęli wykorzystywać do tworzenia swoich strojów rzeczy, przedmioty, materiały, o których nigdy nie pomyślelibyśmy, że można wykorzystać je w taki właśnie sposób. Takimi akcesoriami są na przykład aerozole techniczne, lakiery w sprayu, taśmy maskujące i dekarskie.

taśmy maskujące i dekarskieOne, zdaniem wielu młodych kreatywnych umysłów doskonale nadają się do tworzenia absolutnie zjawiskowych rzeczy, takich jak przepiękne spódnice czy bluzki inspirowane geometrią oraz sztywną formą. Oczywiście wiele z takich rzeczy nie nadaje się do codziennego użytku, ze względu na to, że są niewygodne. Ale wiele przypada do gustu tak, że wiele kobiet nie jest w stanie wyobrazić sobie bez nich swoich szaf. Cóż – wszystko jest kwestią wyboru. Jeśli taka moda się nam podoba, to czemu mamy z niej nie korzystać? Wszak takie wykorzystywanie materiałów, które miałyby zostać gdzieś wyrzucone, jest całkiem ekologiczne. No i innowacyjność – to także dla wielu jest bardzo ważną cechą. Bawmy się modą, twórzmy ją dla siebie i na własny użytek, starajmy się myśleć niekonwencjonalnie, ale nie silmy się jakoś specjalnie na oryginalność. To nigdy nie kończy się zbyt dobrze.