Mała folia do ogrodu

Gdy z mężem przeprowadziliśmy się do jednorodzinnego domu z ogrodem byłam bardzo szczęśliwa. Od dawna marzyłam o własnym domku z ogródkiem. Kiedy moje marzenie spełniło się zaczęłam realizować wszystkie swoje plany.

Tunel foliowy do uprawy pomidorów

folie tuneloweDom miał swoje lata, a ogród był zapuszczony. Do domu wprowadziliśmy się w marcu więc był to odpowiedni czas na wczesne porządki wiosenne. Byłam bardzo podekscytowana i nie mogłam doczekać się gdy ogród zacznie znowu tętnić życiem. Gdy tylko pozbyłam się wysokich chwastów i przycięłam drzewa owocowe zaczęłam zagospodarowanie terenu. Chciałam zrobić mały warzywnik oraz folię z pomidorami i ogórkami. Mała folia w zupełności wystarczy gdyż chce mieć warzywa tylko na swój użytek. W sklepach dostępne są różnego rodzaju folie tunelowe. Różnią się one rozmiarami, kształtem i oczywiście ceną. Folia tunelowa to łatwa i prosta w montażu konstrukcja. Składa się ona z metalowego stelaża, palików oraz odpornego na uszkodzenia materiału foliowego. Oprócz tego wiele tego typu foli ma specjalne okna, które zapewniają dodatkową wentylację i w okresie letnim rośliny zapewniony mają dostęp do świeżego powietrza. Folia często ma ciemny kolor by chronić rośliny przed silnymi promieniami słonecznymi. Folia tunelowa to dobra alternatywa dla osób uprawiających warzywa na działkach oraz właścicieli małych ogródków przydomowych. Mimo że folia jest łatwa w montażu warto w podczas składania stelażu i naciągania foli poprosić kogoś o pomoc. Dzięki temu będziemy mieli pewność że konstrukcja jest odpowiednio złożona i przytwierdzona do podłoża.
Moja folia mimo swoich niewielkich rozmiarów okazała się doskonałym pomysłem. Rośliny które w niej posadziłam bardzo szybko rosną i są osłonięte od działania promieni słonecznych. Oprócz tego mają stałą temperaturę co przyśpiesza ich owocowanie.