Lotnisko w Bydgoszczy

 

W Polsce jest obecnie 15 portów lotniczych wykorzystywanych do transportu pasażerskiego, z czego tylko jeden znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Port lotniczy im. J. Paderewskiego znajduje się około 3 km od centrum miasta, a konkretniej w południowo-zachodniej części Bydgoszczy. Cała powierzchnia lotniska wynosi 146 ha i jest to 11. lotnisko w Polsce ze względu na jego wielkość. 

Port lotniczy w Bydgoszczy – najważniejsze informacje

ryanair bydgoszczPort lotniczy w województwie kujawsko-pomorskim oferuje pasażerom loty za granice kraju. Choć większość lotów jest wykonywanych przez przewoźnika Ryanair Bydgoszcz oferuje także korzystanie z usług linii LOT oraz Lufthansa.Na parkingu przed lotniskiem zmieści się łącznie 258 samochodów, a podstawą do opłacenia za miejsce parkingowe jest bilet wjazdowy. Dwa stanowiska prowadzące do terminala znajdują się w głównej części portu lotniczego i są ulokowane tuż obok stanowiska z informacją i kasą biletową. Możemy również skorzystać w tym miejscu z bankomatu, kantoru oraz wypożyczalni samochodów. Oczekując na odlot samolotu, można skorzystać z licznych usług w tej części portu – restauracji, palarni, ale także sali zabaw dla dzieci oraz pokoju dla matki z dzieckiem. Statystki wskazują na to, że z roku na rok wzrasta ilość pasażerów korzystających z portu lotniczego w Bydgoszczy, co ma związek z poszerzaniem oferty lotniska oraz dbałością o bezpieczeństwo i komfort przebywających tu pasażerów. Ponadto warto pamiętać, że wszelkie informacje dotyczące lotów oraz przygotowania do nich można znaleźć na czytelnej i szczegółowej stronie internetowej lotniska.

Loty samolotem wymagają specjalnego przygotowania do podróży, należy zadbać o bagaż, ale też wszelkie dokumenty oraz punktualność, gdyż brak któregokolwiek z tych elementów może poskutkować niemożnością wejścia na pokład i koniecznością skorzystania z późniejszego lotu.