Koszt treningu indywidualnego w Warszawie

Do niedawna korzystanie z usług trenera osobistego uznawane było za pewnego rodzaju luksus. Rosnąca świadomość na temat prawidłowego budowania masy mięśniowej i zalet wykonywania ćwiczeń pod czujnym okiem profesjonalisty sprawiły, że usługa ta staje się coraz bardziej popularna i korzysta z niej coraz szersze grono zwolenników aktywności fizycznej.

Ile kosztują treningi indywidualne?

trening indywidualny warszawaZalet korzystania z usług trenera personalnego jest wiele. Przede wszystkim eliminujemy ryzyko wykonywania ćwiczeń w sposób nieprawidłowy. Jeśli technika nie jest poprawna możemy nie tylko nie osiągnąć zamierzonych rezultatów, ale także nabawić się bolesnych kontuzji, które na dłuższy czas zmuszą nas do zaprzestania aktywności fizycznej. Okazuje się ,że cena skorzystania z takiej usługi potrafi być bardzo zróżnicowana, a jednym z najistotniejszych czynników różnicujących jest wielkość miejscowości, w której chcemy skorzystać z usługi. Jeśli chodzi o trening indywidualny Warszawa ma najwyższe ceny – średnia cena za jeden trening wynosi tam 100 złotych, w pozostałych miejscach w Polsce średnie ceny to około 80 złotych. Na cenę ma istotny wpływ również miejsce, gdzie spotykamy się z trenerem. Wiadomo, że jeśli wybierzemy klub typu premium, cena godziny aktywności fizycznej pod okiem specjalisty będzie wyższa. Co ciekawe, niewielki wpływ na cenę treningu ma doświadczenie trenera – nawet osoby zaczynające swoją karierę w tej branży potrafią bardzo się cenić i wyceniać swoje usługi dużo drożej niż trenerzy z długoletnim stażem.

Rosnąca świadomość na temat wpływu aktywności fizycznej nie tylko na wygląd sylwetki, ale przede wszystkim na zdrowie sprawia, że coraz chętniej korzystamy nie tylko z samych siłowni, ale równie często powierzamy swoje plany dietetyczne i treningowe specjalistom, co jeszcze do niedawna było uznawane za fanaberię bogatych ludzi.