Kilka słów o podróżach misyjnych

We współczesnym świecie, pełnym wojen i innych konfliktów, niezwykle ważną funkcję pełni działalność misyjna. Niezależnie od tego jaką religię reprezentujemy i czy w ogóle wierzymy w Boga, nie możemy zaprzeczyć, że praca misjonarzy jest nieoceniona. Niejednokrotnie, bez księży, państwa trzeciego świata i ich obywatele nie mieliby racji bytu. To misjonarze dbają o dostawy jedzenia, budowanie szkół, studni, zapewniają bezpieczną przestrzeń dla prześladowanej ludności.

Bez podróży misyjnych Afryka wyglądałaby dziś zupełnie inaczej

podróże misyjneNajwiększą pomoc ze strony ojców misjonarzy, do tej pory, otrzymała Afryka. To właśnie tam mamy najwięcej potrzebujących. To właśnie na tym kontynencie znajduje się najwięcej państw z listy krajów trzeciego świata. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, do tego różnorodność etniczna, światopoglądowa, religijna, panujące choroby oraz głód, powodują, że wiele osób potrzebuje pomocy. Misjonarze działają na wielu płaszczyznach. Z jednej strony organizują w swoich rodzimych parafiach zbiórki pieniędzy, odzieży oraz żywności. Z drugiej strony osobiście działają w Afryce czy na innych kontynentach, pracując niekiedy bardzo ciężko fizycznie przy budowie szkół, rozdawaniu jedzenia i świadczeniu innego rodzaju pomocy. Nade wszystko, misjonarze otaczają państwa trzeciego świata ogromną modlitwą i współczuciem. Dzięki tym wszystkim elementom, wiele osób ma szanse na przeżycie w tych trudnych warunkach. Gdyby nie podróże misyjne, kto wie, jak wyglądałby współczesny świat.

Często zapominamy o ojcach misjonarzach, rozsianych po różnych zakątkach naszego globu. Oni tymczasem bardzo potrzebują naszej modlitwy oraz zaangażowania w różnego rodzaju zbiórki, organizowane w parafiach na całym świecie. Pomagajmy zatem, bo warto.