Jakie sery do białego wina?

Postanowiłam urządzić spotkanie w gronie znajomych. Bardzo dużą popularnością w naszym gronie cieszy się deska serów i wędlin. Postanowiłam zatem podtrzymać tradycję i przygotować deskę z serami oraz dodatkami, które wspaniale podkreślą smak serów.

Co poza camembertem pasuje do białego wina?

ser camembert do winaJak powszechnie wiadomo ser camembert do wina pasuje idealnie. Dzisiaj zdecydowałam się na podanie białego wina, zatem musiałam dobrać do niego odpowiednie gatunki serów, aby wydobyć wspaniały smak. Wybrane przeze mnie wino było lekko kwaśne, żeby nie zaburzyć kompozycji smakowej z delikatnymi serami. Jako dodatek do serów postanowiłam wykorzystać winogrona, krakersy oraz bagietkę. Poza camembertem użyłam również serów takich jak brie, czy tych z niebieską pleśnią np. lazur. Do serów dodałam również orzechy, które świetnie podkreśliły ich smak. Jeśli chodzi o camembert, jest on jednym z moich ulubionych serów. Lubię go przyrządzać w panierce, na ciepło. W takim wydaniu smakuje wybornie. Bardzo ciekawym połączeniem jest dodanie do camemberta żurawiny, zatem często gości u mnie konfitura żurawinowa. Bardzo fajną opcją jest również podanie rozsmarowanego camemberta na słonych krakersach i dodaniu do niego łososia. Warto eksperymentować z serami, ponieważ w zależności od połączenia można uzyskać ciekawe efekty smakowe. Ja jestem fanką raczej delikatnych serów takich jak camembert czy brie. Idealnie do nich pasuje białe wino. Jeśli ktoś woli mocniejsze smaki serów, to warto do nich zestawić czerwone wytrawne wino.

Deska serów to super opcja na spotkanie ze znajomymi. Można zrobić dip warzywny, który będzie idealnie komponował się z serami. Bagietka to nieodłączny element goszczący na desce serów. Warto również dodać do niej długodojrzewające szynki.