Jakie legowisko wybrać dla małego psa?

Każdy mały pies jest słodkim i niewinnym stworzeniem, który mieszkając w domu, lubi mieć swój kąt zarówno jako miejsce do spania, jak i miejsce na swoje zabawki i przyrządy. Jednak wybierając legowisko dla psa w sklepie, często dochodzi do długiego zastanawiania, które jest lepsze i na którym powinno się poprzestać.

Czym kierować się przy wyborze legowiska?

legowisko dla małego psaMały pies to również potrzeba małej ilości miejsca, jednak im mniejsze psy, tym większe potrafią mieć wymagania w stosunku do konkretnych wymogów. Jednym z nich jest odpowiedni materiał znajdujący się na wierzchu tego legowiska. Powinno to być coś, co odpowiada owłosieniu psa. Jeśli ma on dużą ilość często wypadających włosów lub sierści, to powierzchnia musi być gładka i łatwa w czyszczeniu. Jeśli włosy będą zostawać w materiale, to trudno będzie to utrzymać w porządku. To nie tylko zniechęcające, ale również doprowadza do tego, że posłanie psa jest wciąż brudne. Legowisko dla małego psa łatwo dostać w każdym sklepie, z akcesoriami dla zwierząt. Powinno się jednak zastanowić, czy każde legowisko się nada. Niektóre psy są znane z tego, że szybko marzną i potrzebują wówczas legowiska, które zapewni im ochronę przed ewentualnymi przeciągami. Takim legowiskiem jest na przykład mała materiałowa budka. Przez okrągłe wejście pies spokojnie znajdzie się w środku, a tam samodzielnie wygodnie się umości. Tekstylne ścianki zapewnia poczucie bezpieczeństwa i ciepło.

Małe pieski świetnie czują się w ciepłym i przytulnym otoczeniu. Dla tych, które zamiast sierści posiadają włosy, można wykorzystać posłanie z materiału miłego i miękkiego. Jeśli zaś będą się dużo na nim ruszały i często posiadają ostre pazurki, to lepiej postawić na takie, które jest wytrzymałe. Wszystko to zależy od wielu czynników.