Jakie badanie wykonać przy problemach jelitowych?

W społeczeństwie rośnie liczba osób zmagających się z problemami trawiennymi i gastrycznymi. Układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy na nieodpowiednią dietę, stosowanie używek oraz złą gospodarkę hormonalną w ciele człowieka. Aby przekonać się, czy wszystko w organizmie pracuje poprawnie, warto wykonywać w tym celu regularne zlecone przez lekarza gastrologa badania.

Skuteczny test na szczelność jelit

przepuszczalność jelit badanieJeśli po zjedzeniu ciężkich pokarmów lub określonych typów pożywienia doznajemy nagłych skurczów i bólów brzucha, a ponadto towarzyszą temu wzdęcia i biegunki, to niezwłocznie należy udać się do lekarza specjalisty, który pomoże nam dotrzeć do przyczyny tego typu dolegliwości. Potrafią one skutecznie uprzykrzyć nam życie, więc im szybciej je zażegnamy i wdrożymy odpowiednie metody leczenia, tym lepiej dla całego organizmu. Jeśli obawą gastrologa będzie w naszym przypadku przepuszczalność jelit badanie nie będzie skomplikowane. Obecnie wykonuje się już nie tylko popularną dotychczas w leczeniu schorzeń jelitowych kolonoskopię. Nowoczesne metody są o wiele mniej inwazyjne i nie wymagają od nas zażywania trudnych do przełknięcia preparatów. Dzięki tomografii komputerowej oraz specjalistycznym głowicom można sprawdzić szczelność jelit bez wprowadzania do organizmu sprawiających dyskomfort rurek. Dodatkowo, istnieje możliwość wykonania testów z kału, które jednoznacznie wykluczą lub potwierdzą problem jelitowy.

Lekarz diagnosta będzie w stanie orzec na podstawie mikroflory jelitowej, na ile szczelne są jelita i kiedy należy wprowadzić ewentualną terapię. Testy trwają krótko i nie sprawiają bólu. Dają pełen obraz tego, jak funkcjonują nasze jelita, jak wygląda ich flora i czy są wskazania do wykonania kolonoskopii z zabiegiem. Dzięki szybkiej i skutecznej diagnozie wielu pacjentów unika niebezpiecznej dla zdrowia i życia perforacji oraz zmian o charakterze nowotworowym.