Jaki produkt uszczelniający do rur wybrać?

Tworzenie połączeń pomiędzy rurami jest bardzo trudne. Tylko z zastosowaniem odpowiednich akcesoriów, czy też kleju utworzone połączenie będzie odporne na przykład na rozwój korozji. Dlatego też do łączenia poszczególnych odcinków rur często wykorzystywane sa specjalne rodzaje kleju.

Zalety kleju Loctite

loctite 243W obecnych czasach połączenie pomiędzy odcinkami instalacji wykorzystywanymi do transmisji cieczy jest odpowiednio utrwalane, z pomocą różnego rodzaju klejów. Ich przykładem może być produkt loctite 243, który wyróżnia się przede wszystkim bardzo dobrymi parametrami, jeżeli chodzi o łącznie elementów stalowych, w tym rur. Aby klej ten skutecznie wiązał ze sobą dwie różne powierzchnie wystarczy odciąć dopływ powietrza po jego aplikacji. Tak utworzone połączenie jest znacznie bardziej trwałe, niż takie utworzone z pomocą na przykład obejmy zaciskowej. Wszystko to powoduje, że z kleju Loctite korzystają przede wszystkim profesjonaliści, na przykład podczas odbudowy danej instalacji, czy też jej gruntownej rozbudowy. Oprócz tworzenia nowych połączeń, produkt może się okazać przydatny także do zabezpieczania już istniejących, które ze względu na upływ czasu zaczęło się rozszczelniać. Użycie kleju Loctite jest bardzo proste dlatego też coraz więcej osób prywatnych zaczęło również sięgać po tego tpyu produkt. Opisywany klej bardzo dobrze sprawdza się zarówno w przypadku stali nierdzewnej, jak też powierzchni platerowanych. Stąd też dynamicznie rosnąca popularność tego produktu.

Aby połączenie pomiędzy dwoma różnymi odcinkami instalacji było trwałe, bardzo ważne jest jego zabezpieczenie. Warto w tym celu użyć odpowiednich produktów uszczelniających, w postaci na przykład prostego do aplikacji kleju, który bardzo skutecznie uszczelnia połączenia pomiędzy rurami.