Jak zapobiec pogryzieniom mebli przez psa?

Właściciele psów, a w szczególności szczeniąt doskonale wiedzą, że pozostawienie zwierzęcia samego na dłuższą chwilę może skończyć się sporymi szkodami w domu bądź mieszkaniu. Zarówno młode, jak i już nieco starsze czworonogi są pełne energii i nie ma u nich czasu na nudę. Jak zatem zadbać o bezpieczeństwo wnętrza?

Bezpieczny i uniwersalny kojec dla psa

wytrzymały kojec dla psa z drewnaJest wielu przeciwników umieszczania psów w kojcach czy klatkach. Są jednak takie produkty, które będą dla zwierzęcia w pełni bezpieczne i komfortowe. Niektóre psy samodzielnie wchodzą do kojców, kiedy chcą na jakiś czas pozostać same. Obecnie kojce można bezproblemowo zamówić pod wymiar, a tym samym dopasować je do wielkości swojego czworonożnego przyjaciela. Z łatwością znajdzie się zatem mniejszą klatkę dla szczeniąt i większą dla już dorosłych zwierząt. Dzięki takim kojcom pies może pozostać w domu nawet przez kilka godzin. Wewnątrz ma wystarczającą przestrzeń, aby się położyć czy pobawić umieszczonymi w nim zabawkami. Właściciel, który musi iść do pracy i nie ma możliwości zaopiekowania się psem przez kilka godzin, powinien w taki kojec zainwestować. Jest on wykonany z materiałów, które w żaden sposób nie zagrażają zwierzęciu, a przy tym zapobiegają pogryzieniom mebli lub innych przedmiotów znajdujących się w domu. Wytrzymały kojec dla psa z drewna, można kupić w sklepach internetowych, dobierając wcześniej właściwy rozmiar i inne parametry techniczne.

Takie kojce mają też więcej zastosowań oprócz samego zamykania psa podczas nieobecności właściciela. Można wykorzystać je jako standardowe miejsce do snu dla pupila, gdzie będzie się czuł komfortowo, a także przyda się, kiedy właściciela psa odwiedzą goście. Design klatki sprawia, że produkt doskonale wkomponuje się do wnętrz.