Jak wybrać kolor henny do włosów

Wybieranie koloru włosów z henny może być trudne. W przeciwieństwie do tradycyjnych farb, które po prostu pokrywają włosy chemikaliami, aby uzyskać dokładny kolor, henna do farbowania włosów działa inaczej, ponieważ kolor końcowy jest w dużej mierze połączeniem koloru barwnika i podstawowego koloru włosów. Na przykład brązowa henna na rudych włosach da inny rezultat niż ten sam barwnik na blond włosach.

Koloryzacja za pomocą henny

henna do włosówWynik koloru każdej aplikacji henny będzie bardzo indywidualny z powodu różnic w podstawowym kolorze włosów, ich grubości i teksturze. Ważną wskazówką przy barwieniu henną jest zawsze wybór odcienia jaśniejszego niż kolor, który ma się nadzieję osiągnąć, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie farbowało się włosów. Na przykład, w celu otrzymania ciemnobrązowego koloru, najlepszym wyborem na początek jest henna w kolorze średniego brązu. Powodem tego jest to, że zawsze można włosy przyciemnić wraz z kolejną aplikacją, natomiast rozjaśnienie nie będzie możliwe. Czasami, aby uzyskać odpowiedni kolor konieczne jest zastosowanie wielu aplikacji. Można ponownie zastosować hennę tak często, jak to jest potrzebne, jednak zawsze należy zachować odstęp pomiędzy barwieniami, który powinien trwać co najmniej siedemdziesiąt dwie godziny.  Jest to spowodowane faktem, iż henna do włosów potrzebuje czasu aby się utlenić i nabrać właściwego koloru.

Pomimo nielicznych wad, korzyści z używania henny do farbowania włosów są bardzo duże. Przede wszystkim nie niszczy ona włosów tak jak tradycyjna farba. Co więcej, pomoże ona nawet zapobiegać rozdwajaniu się i wypadaniu włosów. Niemniej jednak należy pamiętać, że jest to zaledwie pielęgnacja zewnętrzna, a żeby cieszyć się pięknymi włosami należy przede wszystkim zadbać o zdrowie włosów od wewnątrz.