Jak sprawić, aby podkład doskonale krył?

Na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele fluidów o różnorodnych właściwościach. Niektóre są przeznaczone do cery alergicznej, inne dla cery tłustej lub mieszanej, a jeszcze inne dla osób zmagających się z przesuszoną twarzą. Łączy je jednak jedna najważniejsza cecha – tak naprawdę wszystkie są kryjące.

Wszystkie podkłady kryją!

podkład kryjącyKażdy podkład do twarzy jest podkładem kryjącym, albowiem z założenia właśnie do tego on służy. W praktyce jednak może się wydawać, że nie zawsze spełnia on swoją rolę, lub aby zakryć niedoskonałości musimy nałożyć go naprawdę dużo tworząc tym samym maskę na naszej twarzy. Rzeczywiście takie sytuacje mogą mieć miejsce niemniej jedynie wówczas, gdy nakładamy puder na twarz niepoprawnie! Podkład kryjący, niezależnie od tego czy kosztował nas 30zł, czy 300zł nie zda egzaminu jeśli będziemy go rozsmarowywać. Wówczas jedyne na co możemy liczyć, to plamy, rolowanie się podkładu, podkreślenie suchych skórek, oraz efekt maski. Aby podkład rzeczywiście krył, wtopił się w naszą twarz, zlał z jej kolorytem i po prostu spełniał swoją funkcję, musimy go wklepać w twarz w dokładnie ten sam sposób, w jaki wklepujemy krem. Możemy nawet delikatnie wklepywać go opuszkami palców „pod prąd” czyli wykonując krótkie ruchy wcierające nie z góry na dół lecz na odwrót. Jednocześnie wykonywamy tym samym delikatny masaż naszej cery pozwalający na dłuższą metę zachować jej sprężystość. Podkład ponadto możemy także wklepywać specjalną gąbeczką, albo pędzlem typu flat top.

Taki sposób wtłaczania podkładu sprawi, że lepiej wypełni on przestrzeń na twarzy, a tym samym lepiej przykryje każdą, najdrobniejszą niedoskonałość bez aplikowania przedtem specjalnego korektora. Wklepywanie podkładu pozwala nam wykorzystać w najlepszy możliwy sposób jego właściwości kryjące i tym samym sprawić, że nie będziemy potrzebowały dodatkowo ratować się pudrem sypkim.