Jak przygotować się do dalekiej podróży

Daleka podróż to jest coś, na co wielu motocyklistów czeka niczym dzieci na gwiazdkę. Jednak to, czy podróż motocyklem będzie przyjemna bardzo mocno zależy od tego, jak przygotujemy się do podróży. Ogólnie, rzecz biorąc, podróż motocyklem jest o wiele trudniejsza do zrealizowania niż podróż choćby samochodem.

Podróż motocyklem jest trudniejsza niż samochodem, szczególnie, ze względów bezpieczeństwa

Kask motocyklowyW samochód po prostu zapakujemy co mamy, zapakujemy nawet 5 osób i możemy jechać. Z motocyklem już tutaj jest problem. Możemy jechać w 2 osoby maksymalnie. Jeśli chcemy zabrać coś więcej niż tylko szczoteczkę do zębów musimy zakupić jeszcze dodatkowe kufry, które mocno zmniejszą naszą mobilność. Niestety, coś za coś. Jednak to nie wszystko, co trzeba zabrać na taką wyprawę. Musimy pamiętać jeszcze, o jednej ważnej rzeczy, jeśli nie najważniejszej. O naszym bezpieczeństwie. Nasze bezpieczeństwo to jednocześnie nasz komfort. Nawet jeśli widzimy nieraz kogoś na motocyklu, kto jeździ w japonkach i spodenkach, możemy być pewni, że ten o to osobnik nie jeździ dalej niż 30 km od swojego miejsca zamieszkania. A jeśli ma dalej jechać to wybierze już samochód. Moto-podróżnicy będą ubrani w świetne kaski motocyklowe nolan itp. i to w te z najwyższej półki jak nolan n104 evo, wytrzymałem kombinezony – z reguły dwuczęściowe a na nogach będą mieli buty sidi albo równie dobre i wytrzymałe alpinestars smx 6. Oczywiście są jeszcze lepsze ubrania, jednak w takim komplecie możemy już czuć się bezpiecznie – oczywiście do jakiejś tam prędkości. W tym przypadku niestety każdy dodatkowy kilometr na godzinę odejmuje nam szansę na bezszkodowe wyjście z opresji.

Dlatego warto też jeździć na szkolenia jazdy motocyklem, które nauczą nas omijać przeszkody, zamiast w nie uderzać, tak jak ma to w zwyczaju większość kierowców, którzy zdali prawko i nic z tym więcej nie zrobili, a takich jest u nas bardzo wielu.