Jak przydatne są kursy do obsługi drona?

Jestem pracownikiem działu marketingu w znanej korporacji. Moja firma stale się rozwija i pragnie zyskać jak największa niezależność. Dlatego bardzo dba o szkolenie wszystkich osób zatrudnionych. Jestem jednym z nowym pracowników, dlatego zostałem oddelegowany do przeszkolenia w obsłudze dronów.

Jak wygląda przebieg kursu na drona?

kursy dronoweSamo szkolenie trwało kilka tygodni. Bardzo ważne było praktyczne opanowanie obsługi urządzeń, bym od razu po zyskaniu certyfikatu mógł przystąpić do realizowania nowych obowiązków zawodowych. Nie ukrywam, że kursy dronowe to bardzo fachowa dziedzina. Rynek stale się rozwija, dlatego wprowadzane są nowe technologie, które pozwalają na lepsze przyswajanie wiedzy. Było dla mnie ważne, by kursy dronowe dały mi konkretny pakiet umiejętności. Przede wszystkim mój przełożony miał już dla mnie gotową pracę, którą miałem od razu się zająć po zdobyciu nowych kwalifikacji. Było to dla mnie bardzo budujące, bo jestem osobą, która uwielbia nowe wyzwania zawodowe. Dobre kursy dronowe pozwalają na stały rozwój w zakresie swoich umiejętności pilotażu. Kiedy zapoznałem się z podstawami wiedziałem już, że w przyszłym miesiącu zainwestuje w prywatnego drona. Było to dla mnie bardzo ważne, bo chciałem rozwijać swoje kwalifikacje także dla prywatnych celów. Moja siostra miała mieć niedługo wesele i chciałem wszystko pięknie uwiecznić z perspektywy lotu ptaka. Po odbyciu kursu wiedziałem już, co dokładnie należy robić podczas pracy z piękną maszyną, jaką jest dron.

Bardzo dużo wyniosłem ze szkolenia. Kiedy kupiłem swojego drona, to wiedziałem jakie części zapasowe należy zamówić. Kluczowe było dla mnie posiadanie wolnego czasu, bym mógł w prywatnym zaciszu skupić się na udoskonaleniu własnej maszyny. Szef był bardzo zadowolony z mojego zaangażowania. Obiecał mi podwyżkę w najbliższym kwartale.