Jak przekazać 1% podatku?

Jest wiele fundacji i organizacji, które potrzebują naszego wsparcia. Sposobów na pomoc jest bardzo wiele. Jednak najbardziej popularne jest przekazywanie darowizn oraz jednego procenta podatku.

1 % podatku dla kogo?

przekaż 1 podatkuW Polsce jak i na całym świecie jest wiele osób, które potrzebują pomocy. Przez ciężką sytuację życiową na przykład wypadek, chorobę, tragedię rodzinną taką jak śmierć bliskiej osoby, stratę pracy czy samotność ludzie tracą cały swój dobytek i środki na utrzymanie siebie i rodziny. Jednak to jedynie od nas zależy czy zechcemy do kogoś wyciągnąć pomocną dłoń. W kraju jak i za granicą powstaje wiele fundacji, które mają za zadanie pomóc takim osobom. Już na początku nowego roku kalendarzowego w naszym kraju wiele organizacji charytatywnych lub pożytku publicznego przygotowuje komunikaty, banery czy spoty z prośbą o wsparcie ich podopiecznych jednym procentem ze swojego podatku. Na bilbordach często widzimy hasło przekaż 1 podatku co ma nam przypominać o tym, że zaledwie jeden procent już wystarczy na to aby wspomóc potrzebujących. Jednego procenta podatku nie przekazujemy osobiście, lecz kwotę tą przekazuje za nas Naczelnik Urzędu Skarbowego, do którego składamy naszą deklarację. Kwotę z 1% podatku Urząd Skarbowy przekazuje w terminie do maja do lipca następującego po roku podatkowym, za które składamy zeznanie podatkowe. Jeśli nie jest nam obojętny los potrzebujących możemy wspomóc ich symboliczną kwotą. Jeśli jednak wiemy komu chcemy pomóc warto wcześniej zorientować się jaki numer krs ma dana osoba. Ja w tym roku przekazałam swój 1% podatku na małego kilkumiesięcznego Mikołaja, który walczy z nowotworem złośliwym oka i jego rodzice wraz ze znajomymi walczą o jego zdrowie zbierając pieniądze na kosztowe leczenie.

Jeden procent podatku wydaje się małą kwotą, jednak gdy rzesza ludzi oddaje nawet drobną sumę robią się z tego pokaźnie środki. Pieniądze mogą być w tym przypadku wykorzystane do szczytnych celów, a my możemy pomóc komuś, kto ich aktualnie nie ma.