Jak ładować samochód elektryczny?

 

Dobrze jest posiadać samochód elektryczny, ale trzeba też uwzględnić fakt iż wiąże się to z wieloma niedogodnościami w infrastrukturze, na które nie mamy wpływu. Mowa tu oczywiście o niewystarczającej ilości stacji umożliwiającej naładowanie tego rodzaju auta.

Zakup domowej stacji ładowania aut elektrycznych

domowe stacje ładowania samochodów elektrycznychW pełni naładowane samochody elektryczne najlepszych producentów potrafią przejechać nawet ponad dwieście kilometrów. Natomiast zdecydowana większość nie ma takich możliwości, toteż ładowanie jest czynnością codzienną. W tym celu trzeba nie tylko znaleźć stację, na której znajdują się stanowiska dla samochodów elektrycznych, ale też mieć nadzieję, że któreś z nich będzie wolne. Bowiem jeśli takich stacji jest niewiele, a z taką sytuacją mamy do czynienia, to chętnych do skorzystania z ładowarek zazwyczaj jest więcej niż stanowisk, a to z kolei, wiąże się z oczekiwaniem. Jednak dla osób, które chcą sobie zaoszczędzić takich problemów, rozwiązanie jest jedno – domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Są to profesjonalne instalacje, jakie można zamontować na swojej posesji, w niemal dowolnym miejscu. Taka stacja to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy, gdyż tankowanie na publicznych stacjach nie jest za darmo i, w skali roku, wydamy na nie nawet ponad tysiąc złotych. Natomiast ładowanie własnym prądem wyjdzie nam i tak znacznie taniej i, w skali roku, zapłacimy za nie nie więcej niż sto pięćdziesiąt-dwieście złotych.

W internecie znaleźć można wiele firm, które zajmują się nie tylko ich sprzedażą, ale również instalacją, bowiem na własną rękę, raczej nam się to nie uda. Koszt instalacji jest oczywiście uzależniony od wielu czynników, w tym ukształtowania terenu oraz ewentualnej konieczności wykonania niezbędnych robót ziemnych.