Jak dobrze umyć samochód – myjnia bezdotykowa

Dobre umycie samochodu to nie lada wyzwanie. Wiele zależy od rodzaju brudu jaki głównie „zaatakował” nasz samochód oraz od tego ile czasu minęło od ostatniego jego mycia. Wybór najlepszego rodzaju myjni zależy przede wszystkim od stopnia ubrudzenia naszego auta.

Myjnia bezdotykowa się sprawdza

myjnia bezdotykowaJeśli chcemy po prostu odświeżyć samochód przed ważną uroczystością bądź usunąć z niego kurz czy pył najlepiej sprawdzi się profesjonalna myjnia bezdotykowa działająca na zasadzie myjki wysokociśnieniowej – takie wyposażenie myjni doskonale sprawdzi się przy lekkich zabrudzeniach, nie gwarantuje jednak idealnego wyczyszczenia samochodu przy silnym brudzie, który od dawna ma styczność z karoserią (np. odchody zwierząt). Myjnia samoobsługowa sprawdzi się również wtedy kiedy chcemy bardziej doczyścić i skupić się na niektórych elementach auta – na przykład felgach czy gdy chcemy doczyścić podwozie. Przy bardziej widocznych zanieczyszczeniach sprawdzi się również myjnia automatyczna, w której dokonujemy wyboru odpowiedniego programu. Jeśli zaś zależy nam na gruntowanym umyciu samochodu warto zaopatrzyć się w zestaw w postaci wiadra, gąbki z mikrofibry (lub innego delikatnego tworzywa) oraz odpowiedniego specyfiku (do kupienia w sklepach samochodowych, marketach czy na stacjach benzynowych) oraz wyszorować auto samemu, skupiając się na miejsca, które najbardziej potrzebują czyszczenia.

Dobrym rozwiązaniem jest także umycie ręcznie niektórych elementów samochodu, a potem skorzystanie z myjni bezdotykowej, która oprócz mycia dodatkowo zabezpiecza i pielęgnuje nasz samochód np. poprzez opcję woskowanie.