Ile Państwa Młodych kosztuje przyjęcie weselne?

Organizacja przyjęcia weselnego jest w obecnych czasach nie lada przedsięwzięciem. Zwykle pary młode przez około dwa, trzy lata zmagają się z rezerwacjami, wyborami i dopinaniem wszystkich szczegółów. Są jednak tacy, którzy mogą sobie pozwolić na skorzystanie z organizacji wesela przez profesjonalną firmę. Z rozmowy z jednym z toruńskich studiów zajmujących się organizacją wesel uzyskaliśmy kilka ciekawych informacji.

O czym marzymy, a za co rzeczywiście możemy zapłacić

sesja zdjęciowa toruńProfesjonalny organizator przyjęć weselnych przede wszystkim powinien być bardzo empatyczny i kontaktowy. Często taka osoba jest pomiędzy różnym zdaniem Państwa Młodych i jego rolą jest doprowadzić do kompromisu. Najpierw należy poznać ogólne preferencje klientów, dowiedzieć się, jaki lubią styl, jakie mają marzenia co do poszczególnych etapów przyjęcia, a następnie spróbować dopasować ich oczekiwania do możliwości finansowych. Zawsze na początku należy przedstawić klientom średnie koszty poszczególnych części składających się na wesele. I tak: cena za przyjęcie weselne w okolicach Torunia wynosi około 200 zł za osobę, w samym mieście już od 250 zł wzwyż, dobry fotograf to kwestia 4000 zł, czasem z dopłatą do wyjątkowo ciekawej sesji zdjęciowej, samochód do ślubu – od 500 zł, zespół muzyczny – od 4000 zł. W tym momencie klienci powinni oszacować, czy są to kwoty dla nich dostępne, czy musimy szukać cen niższych lub zdecydowanie wyższych. Niektórzy klienci zdawali sobie sprawę z czekających ich kosztów, a bywają też tacy, którzy są zaskoczeni rzędami podawanych kwot.

W miarę wskazywania cen za kolejne usługi młodzi często weryfikują swoje plany i marzenia. Czasem niestety muszą je ograniczyć, dostosowując się do swoich portfeli. Bywają jednak klienci na tyle zamożni, że nie musimy ograniczać ich wymagań. Wtedy urządzamy wesele jak z bajki.

Informacje pochodzą z http://mojabudka.pl