Hale do hodowli bydła

 

Prowadząc duże gospodarstwo zajmujące się głównie hodowlą bydła, musimy zadać o to, aby każde z naszych zwierząt miało odpowiednio dużą przestrzeń oraz schronienie. Obora, która się sprawdza w przypadku posiadania kilku krów, nie sprawdzi się, gdy stado naszego bydła liczy kilkadziesiąt lub często kilkaset sztuk, w takim przypadku musimy postawić hale, która da niezbędną przestrzeń i schronienie krowom.

Budowa hali łukowej

hala łukowaZapewnienie odpowiednich warunków stadu jest wymagane przez różnego rodzaju przepisy, których musimy bezwzględnie przestrzegać. Hala łukowa jest jednym z najlepszych rozwiązań, z racji tego, że spełnia wszystkie wymagane warunki i jest dość prosta i tania w budowie. Hale łukowe są bardzo lekkie w stosunku do swojej wielkości, dzięki czemu nie musimy mieć tak solidnego fundamentu, jak w przypadku hali murowanej, która jest kilkukrotnie cięższa. Im cięższy budynek tym jest potrzebny solidniejszy fundament, a to generuje większe koszta. Hala łukowa wykonana jest w całości z dość lekkiej konstrukcji, najczęściej ze stali nierdzewnej. Budowa takiej hali ogranicza się tylko do wylania płytkiego fundamentu wielkością dostosowanego do wielkości hali, jaką zamierzamy postawić i zamówienia w którejś z firm świadczących tego typu usługi całej konstrukcji halowej. Hala wykonywana jest w całości w fabryce, a następnie jest przywożona w częściach do miejsca docelowego, gdzie następnie składana jest w jedną całość.

Koszt wykonania takiej hali to od trzydziestu do stu tysięcy złotych. Jest to koszt nawet dziesięciokrotnie niższy niż budowa hali murowanej. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za halą łukową jest czas, jaki potrzebujemy na jej postawienie. Zwykle proces realizacji takiej inwestycji nie trwa dłużej niż miesiąc, natomiast wymurowanie hali o tej samej wielkości trwa co najmniej trzy miesiące.