Gdzie ma zastosowanie system szklanych balustrad?

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje przede wszystkim lekkość i elegancja. Ciężkie, przysadziste budowle nie są chwilowo dobrze widziane, a króluje wszechobecne szkło. Nadaje ono klasy i wrażenia braku ograniczeń. Mocno otwiera przestrzeń, również dzięki swojej przezroczystości. Idealnie pasuje tam, gdzie jest mało światła.

Jaka jest cena szklanej balustrady?

szklane systemy balustradJeśli ktoś ma opory przed zastosowaniem szklanych ścian, tak nie będzie ich raczej miał przy szklanych balustradach. Są bezpieczne, a ich systemy sprawiają wrażenie pewnych i stabilnych. Stosowane na zewnątrz i wewnątrz budynków, jednak częściej widziane są w środku. Jest to idealne rozwiązanie dla wystrojów nowoczesnych, ale dzięki temu, że systemu mogą być tworzone w połączeniu z innymi materiałami, pasują również do tradycyjnych wnętrz. Systemy mogą być stworzone z samego szkła, ale też ze szkła połączonego z drewnem czy metalowymi słupkami. Ile kosztują szklane systemy balustrad absolutnie nie da się określić bez projektu. Balustrady mają różne powierzchnie, różne komponenty, różny sposób mocowania i wszystko to wpływa na ostateczną cenę. System balustrad to nie tylko hartowane szkło, ale i uchwyty oraz montaż. Zawsze warto skontaktować się z firmą i poprosić o wycenę. Jeśli nie mamy projektu na pewno możemy orientacyjne określić ilość metrów bieżących balustrady i miejsce montażu – związane z rodzajem szkła. Warto pamiętać, że systemy mogą być mocowane nie tylko na schodach, ale i balkonach, tarasach.

Możemy je zamontować w domach, ale znajdziemy je również na dworcach, w galeriach handlowych czy miejscach użyteczności publicznej. Są eleganckie i powiększają optycznie przestrzeń. Szkło w tych systemach jest bezpieczne i pasuje praktycznie do każdego otoczenia. Może je łączyć z innymi materiałami, bo świetnie łączy się w pary.