Fotelik dziecięcy – jaki wybrać?

Każdy rodzic zapewne zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę podczas podróżowania z dzieckiem pełni bezpieczeństwo – zapewnia je przede wszystkim fotelik, który należy dobrać adekwatnie do wieku oraz wagi pociechy. Warto zadbać o to, aby siedzisko było również wygodne dla maluszka, gdyż tylko wówczas dziecko będzie chętnie z niego korzystało. W jaki sposób wybrać odpowiedni fotelik? Sprawdź poniżej!

Jak wybrać fotelik dziecięcy?

fotelik babysafeFotelik dziecięcy powinien być zarówno bezpieczny, jak też wygodny – tylko wówczas będzie prawidłowo spełniał swoje zadanie. Ponadto należy zadbać o to, aby wyprodukowany był z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Jest to element użytkowany przez dziecko, więc doskonale kiedy powiada powierzchnię, z której łatwo można usunąć rozmaite zabrudzenia. Oczekiwania te spełnia fotelik babysafe, który cieszy się sporą popularnością wśród młodych rodziców. Należy jednak pamiętać, że gwarancją bezpieczeństwa nie jest samo umieszczenie fotelika w pojeździe, ale również dokładne przypięcie dziecka za pomocą przeznaczonych do tego pasów. Wielu rodziców miewa problem z przekonaniem pociech do korzystania z fotelika – warto zachęcić do tego dziecko umieszczając przy foteliku ulubione zabawki maluszka i przekonując go, że siedzisko jest wyjątkowo wygodne. To ważne, aby podróż z dzieckiem przebiegała w sposób bezpieczny i spełniała wymogi określone przez kodeks ruchu drogowego – w innym przypadku można narazić się na sporo nieprzyjemności.

Fotelik dziecięcy to przedmiot, w który powinni zaopatrzyć się wszyscy odpowiedzialni rodzice. Wygodny i bezpieczny fotelik sprawi, że Twoja pociecha doskonale zniesie nawet daleką podróż. Dokładnie zapięte pasy i zamocowanie fotelika to gwarancja bezpieczeństwa podczas jazdy oraz spełnienie wymogów kodeksu ruchu drogowego. Zdecydowanie nie warto lekceważyć bezpieczeństwa najmłodszego pasażera.