Emigracja czyli busy z Belgii do Polski

Bardzo wielu z naszych rodaków wyjeżdża za granicę do pracy. Jednak, czemu właśnie tak jest? Czemu wielu wyjeżdża za zarobkiem? Ano właśnie pieniądze są głównym czynnikiem. Co prawda wielu ludzi ma wielkie opory, żeby wsiąść w busy do Niemiec i zwyczajnie tam pojechać.

Busy z Belgii do Polski jadą przez Niemcy

busy z belgii do polskiRównie dobrze busy z Belgii do Polski mogą się nadawać, ponieważ jadą przez Niemcy. Co jest ciekawe busy z Niemiec do Polski są dużo mniej zapełnione, niż w tamtą stronę. Ostatnimi czasy busy do Holandii są również mocno zapełnione. Emigracja do tych krajów jednak ma kilka znacznych wad. Po pierwsze, mało osób uczy się tego języka. Jak niemiecki jeszcze często można spotkać w liceum, technikum itd. To jednak poziom tegoż języka jest na naprawdę niskim poziomie. Pewnie dlatego większość ludzi wyjeżdża do Anglii, zamiast do Państw Beneluksu i Niemiec. Należy też nadmienić, że Niemcy również są podzielone. Zachodnia część Niemiec jest dużo bardziej do przodu, pod względem standardów życia, pensji itd. Zachodnia część jest ciągle namaszczona poprzednim ustrojem. Zachodnia część po połączeniu i tak wpompowała we wschodnią bardzo wiele pieniędzy, żeby podciągnąć jej poziom, jednak różnica jest widoczna cały czas. W końcu różnicę między wschodem a zachodem może pokazać po samochodach, kiedy pod koniec lat 80 we wschodniej części głównym samochodem był trabant, a motocyklem MZ, to w zachodniej części tworzony był mercedes zwany beczką, pierwsze W124 AMG, słynne „rekiny” od BMW, lub Porsche 911.

Polacy w tamtym czasie robili co najwyżej maluchy, duże fiaty itd. Jednak poziom rozwoju Niemiec i Polski można cały czas pokazać porównując W124 AMG wraz z Fiatem 125.