Eleganckie zasłony połączą tradycję z nowoczesnością

W jaki sposób zasłonić okna, żeby skutecznie uchronić wnętrza przed wpadającymi promieniami słonecznymi? Jest wiele sposobów, ale tylko jeden łączy w bardzo elegancki sposób tradycję z nowoczesnością. W oknach można przecież zawiesić piękne zasłony, które dzisiaj nie przypominają już tych, które wieszaliśmy kilkanaście lat temu.

Do zawieszenia zasłon niezbędny będzie karnisz

eleganckie zasłony okienne poznańWszyscy chyba pamiętamy czym zdobiliśmy okna jeszcze dwie dekady temu. W wielu starszych domach ciągle przystraja się je w ten sam tradycyjny sposób. W domach nowoczesnych i wybudowanych w ciągu ostatnich kilku lat kwestia zasłonięcia okien wygląda już zgoła inaczej. Montuje się w nich rolety, plisy czy specjalne żaluzje pionowe nazywane verticalami. Jednak coraz częściej kupujemy do swoich domów eleganckie zasłony okienne Poznań to miasto, które słynie z szycia takich zasłon na zamówienie. Jeśli w oknach chcemy zawiesić zasłony to pamiętajmy, że konieczne będzie w tym celu zamontowanie karniszy. To nic innego jak specjalne uchwyty montowane do sufitu, na których zawiesimy swoje zasłony. A te możemy dzisiaj kupić w dowolnych krojach i kolorach. We wspomnianym już Poznaniu możemy zamówić zasłony według indywidualnego projektu. Zostaną one uszyte na miarę przez tamtejszych krawców. Niewątpliwie zasłony na nowo wracają do Naszych łask, ale nie ma się czemu dziwić, bo obecnie są one bardzo eleganckie i naprawdę nowoczesne.

W oknach można zamontować rolety czy verticale, ale tylko eleganckie zasłony mają w sobie to coś. Do ich zawieszenia konieczne są karnisze, które można kupić pojedyncze lub podwójne. Na podwójnych możemy dodatkowo zawiesić firanki, ale same zasłony w zupełności wystarczą. Tym bardziej, że nowoczesne zasłony wyglądają najlepiej bez firanek.