Dziecięca pościel na prezent

Prezent dla nowo narodzonego dziecka nie zawsze łatwo jest nam wybrać. Z reguły takie maluchy mają już przygotowaną całą wyprawkę, a rodzina i przyjaciele często dają w prezencie ubranka i zabawki, które wystarczą jeszcze na wiele miesięcy. Czasem jest ich tyle, że rodzice nie zdążą ubrać małego człowieczka w te wszystkie nowe stroje.

Haftowana pościel dla najmłodszych

pościel dziecięca haftowanaAby uniknąć kupowania ubrań czy zabawek, które będą użyte dopiero za kilka miesięcy, możemy pokusić się o praktyczny prezent, który z pewnością będzie w użyciu na co dzień. Takim prezentem może być ciepły kocyk albo komplet pościeli. Decydując się na tę drugą opcję, warto jest kupić pościel spersonalizowaną, która może w przyszłości stanowić pamiątkę dla już-nie-tak-małego dziecka, podobnie jak jego pierwsze buciki. Taka pościel może posiadać na przykład ozdobny haft z imieniem dziecka oraz datą jego narodzin. Jest to prosta, ale ładna i efektowna dekoracja. Haft może być wykonany zarówno nićmi w podobnym kolorze co i sama pościel, albo w zupełnie innym, kontrastowym, który będzie się doskonale odcinać na innym tle. Poza haftem ozdobę może stanowić np. pasek lub dwa koronki, przyszyte nad haftem i pod nim. Taka pościel dziecięca haftowana powinna być wykonana z bawełny, która jest bardzo przyjemnym w dotyku materiałem i pozwala skórze oddychać. Pościel powinna posiadać też certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co gwarantuje, że wyrób jest wolny od substancji szkodliwych oraz takich, które są uznawane za potencjalnie szkodliwe.

Dzięki temu certyfikatowi wiadomo, że pościel będzie dla dziecka bezpieczna i nie znajdą się w niej np. szkodliwe barwniki. Rodzice dziecka z pewnością docenią taki prezent, który jest nie tylko ładny i praktyczny, ale też dobrany z myślą o zdrowiu dziecka, które z pościeli będzie korzystać przez wiele kolejnych miesięcy.