Domowe elektrownie wiatrowe coraz popularniejsze

W związku z coraz bardziej ocieplającym się klimatem wiele osób i firm musi znacząco zredukować emisje dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów cieplarnianych.  Jednym z najnowszych pomysłów jest budowa własnych przydomowych elektrowni. Bardzo duża popularnością cieszą się elektrownie zarówno wodne, wiatrowe jak i ogniwa fotowoltaiczne.

Rozwój przydomowych elektrowni wiatrowych

własna domowa elektrownia wiatrowaWiatraki stawia się od niepamiętnych czasów i na początku pełniły funkcję głównie młynów no mielenia zboża i wytwarzania maki. Jednak na  przestrzeni lat okazało się, że mogą być również wykorzystywane do pozyskiwania energii z wiatru i zamieniania jej na użytkowa energię elektryczną. Postawienie jednak profesjonalnego dużego masztu wiatrowego to koszt blisko miliona złotych. Wiele osób chciałoby poczynić takie inwestycje, lecz nie jest to tania sprawa. Jednak jak się okazuje własna domowa elektrownia wiatrowa nie musi być, aż tak droga. Jak się okazuje własne elektrownie można już postawić za kwotę niespełna dziesięciu tysięcy złotych co stanowi duża alternatywę, dla osób które dopiero zaczynają swoja przygodę z odnawialnymi źródłami energii. Wiadomo, że takie domowe elektrownie wiatrowe nie wytworzą tyle prądu co gigantyczne wiatraki i na dochód pasywny z tej inwestycji nie ma co liczyć, jednak mogą one zaspokoić domowe potrzeby. Mała elektrownia przy domu spokojnie może wystarczyć do zasilenia lodówki, zmywarki i wielu urządzeń wymagających poboru prądu. 

 Jest to coraz częściej wykorzystywany pomysł, aby nie tylko wesprzeć planetę w walce z globalnym ociepleniem, ale i znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną. Mamy nadzieje, że popularność na tego typu rzeczy będzie rosła z roku na rok i w niedługim czasie większość gospodarstw będzie niezależnych od jakichkolwiek dostawców.