Dokładne badania spektrometrem

Lokalne laboratorium zaczyna przyjmować coraz więcej zamówień na specjalistyczne badania. W związku z bardzo dużym zanieczyszczeniem środowiska do badań pozyskiwane są gazy, ciecze i inne substancje, które mogą stanowić zagrożenie dla ekologii. Substancje takie są dokładnie podane i ustalany jest rzeczywisty stan zagrożenia środowiska.

Spektrometry pomocne w laboratoriach

spektrometr podczerwieni FTIRW związku z dużym zainteresowaniem usługami na wykonywanie skomplikowanych badań diagnostycznych  środowiska firma musi mocno inwestować w sprzęt. Z racji tego ostatni inwestycja jest spektrometr podczerwieni FTIR. Dzięki niemu możliwa jest szczegółowa analiza gazów, cieczy lub półproduktów, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla środowiska. Najważniejsza jednak zaletą jest to, że spektrometr ten może badać zawartość substancji ropopochodnych w badanych próbkach na przykłady wody. Dzięki temu laboratorium będzie mogło w pełni rozwinąć skrzydła, gdyż jest to pierwsza tego typu inwestycja na terenie całego województwa. Od razu wiele stacji badawczych i sanitarnych z całego regionu złożyło spora liczbę zamówień w nowym laboratorium na szczegółowe przebadanie próbek. Spektrometr może pracować nieustannie przez 24h na dobę, także niektóre badania które trwają zdecydowanie dłużej będą robione w nocy gdyż nie będą blokowały kolejki ważniejszym badania które trwają o wiele krócej, lub które wymagają ingerencji człowieka.

Laboratorium od dawna starało się o taki sprzęt, lecz ze względu na jego cenę pomysł zawsze był przesuwany w czasie. Teraz gdy pojawił się nowy inwestor od razu zakupił niezbędna aparaturę, gdyż widać było, ze inne laboratoria nie nadążają z przesyłaniem danych do innych firm co sprawiało, że tworzyły się ogromne kolejki na zamówienia,a nowe laboratorium ma odciążyć inne jednostki.