Do czego służy membrana dachowa?

Dach pełni bardzo istotną rolę w kontekście wygodnego korzystania z budynku. Jak się jednak okazuje, samo pokrycie dachowe okazuje się często niewystarczające. Nie zapewnia ono bowiem ochrony przed nadmiernym odpływem ciepła czy zacinającymi opadami.

Czy membrana Ventia to dobry wybór?

membrana dachowa ventiaDach jest bardzo istotnym elementem każdego budynku. To właśnie on zapewnia odpowiedni poziom ochrony wnętrzu danego obiektu, dlatego też ważne by był solidny i zapewniał ochronę również przed odpływem ciepła. W tym celu przydatna możne się okazać specjalna folia pod pokrycie dachowe, taka jak membrana dachowa ventia. Taka właśnie membrana jest bardzo ważna, aby nie dopuścić do przedostawania się pod pokrycie dachowe opadów deszczu, śniegu, szczególnie gdy opady te mocno zacinają. Bardzo ważną funkcją pokrycia dachowego jest również chronienie przed zbyt mocnym odpływem ciepła z budynku. Wielowarstwowa membrana Ventia jest w stanie bowiem bardzo skutecznie zatrzymywać ciepło, tym samym pozwalając na utrzymywanie wyższej temperatury w budynku bez konieczności zwiększania wydatków na ogrzewanie. Aby folia dachowa mogła w odpowiedni sposób pełnić wszystkie funkcje, bardzo ważne jest jej właściwe zamontowanie. Musi być ona przymocowana równomiernie, tak nie wystawała poza pokrycie dachowe. Nowoczesne membrany bardzo często wyposaża się w dodatkowe udogodnienia, które pozwalają na ich łatwiejsze umocowanie. Mogą być to na przykład specjalne, samoprzylepne paski, które umożliwiają bardziej równomierne zamocowanie membrany.

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na montaż folii dachowej. Folia taka jest w stanie znacznie zwiększyć ochronę pełnioną przez pokrycie dachowe. Bardzo ważne jest jednak, by wybrać jej odpowiedni rodzaj, oraz by w odpowiedni sposób ją zamontować.