Delikatne masło Shea

Rynek kosmetyczny głównie się opiera o naturalne ekstrakty, wyciągi i olejki, pozyskiwane kwiatów, nasion, orzechów, czy pestek. Jednak wiele produktów naturalnych posiada także działanie zdrowotne, które może znacząco poprawiać stan zdrowia.

Zastosowanie masła Shea

masło sheaNasza skóra wymaga codzienne pielęgnacji, opartej na złuszczaniu, regeneracji i nawilżaniu. W tym celu wykorzystujemy przeróżne produkty apteczne, drogeryjne, lub sami wykonujemy kosmetyki z domowych składników. Popularne na w kosmetykach masło Shea jest uzyskiwane z owoców Masłosza Parka, które wyglądem przypominają małe kasztany. W formie naturalnej, nieprzetworzonej, masło ma postać pasty, która ma lekko kremową barwę, jest bezwonna i ma bardzo delikatną, przyjemną woń. Jest ono sprzedawane w formie naturalnej pasty, lub stanowi dodatek innych kosmetyków do twarzy i ciała. Posiada silne właściwości nawilżające, regenerujące, zmiękczające i uelastyczniające. Masło możemy stosować bezpośrednio na skórę i włosy w celu ich szybkiego nawilżenia. Posiada ono właściwości chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym. Mało możemy znaleźć w kremach do rąk, balsamach do ciała, ale także w kremach do twarzy z cerą suchą i normalną. Rodzinnym krajem masła Shea jest Ghana, gdzie jest ono produkowane tradycyjnymi metodami. Poza kosmetyką może mieć też ono zastosowanie w kuchni, ponieważ kupimy masło rafinowane i nierafinowane. Już niewielka ilość masła, nałożona na skórę przynosi jej ulgę, bo działa kojącą na wszelkie podrażnienia.

Zastosowanie masła ma miejsce także w kosmetykach przeciwzmarszczkowych i ujędrniających, bo przeciwdziała procesom starzenia się oraz wspomaga walkę z cellulitem i rozstępami. Łagodzi stany zapalne i miejsca ukąszenia. Może być stosowane przez dorosłych i dzieci.