Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biura to coraz popularniejsza usługa w dzisiejszych czasach. Korzystają z nich firmy, które pracują w jednym mieście, ale chcą mieć także adres w drugim oraz osoby, których nie stać na wynajęcie biura, a chcą być reprezentacyjne. To bardzo wygodna opcja dla prowadzących np. mały biznes. Na czym konkretnie polega funkcjonowanie takiego biura?

Wirtualne biuro – co to jest?

wirtualne biuro wrocławUsługa ta polega przede wszystkim na całkowitym outsourcingu obsługi biurowej – bez konieczności istnienia przedsiębiorstwa pod danym adresem. Jest to więc adres, który zostaje wynajęty konkretnej firmie, najczęściej w dużym centrum biznesowym. Oprócz tego, że odbierana jest z niego korespondencja, najczęściej wirtualne biura oferują również numer telefonu (oraz odbiór telefonów i faksów), obsługę skrzynki mailowej, przechowywanie dokumentów, wsparcie księgowe i informatyczne, wynajem sal konferencyjnych, wsparcie doradcze oraz wynajem biurek dla freelancerów. Jakie są korzyści z utrzymywania wirtualnego biura? Przede wszystkim lokalizacja. Dzięki temu mała firma może mieć siedzibę w dużym mieście – jeśli chodzi o wirtualne biuro wrocław, Warszawa czy inne miasta są naprawdę popularne. Sprzyja to pozyskiwaniu kontaktów biznesowych. Dodatkowo jest to również oszczędność. Przedsiębiorcy nie muszą ponosić kosztów związanych z wynajmem lokalu oraz obsługi biurowej. To korzystne rozwiązanie także dla osób prowadzących działalność z domu lub freelancerów – zyskują oni profesjonalny adres, wparcie oraz np. możliwość spotkania z klientem w profesjonalnych warunkach, zapewnianych przez centrum biznesowe. 

Jak widać, wirtualne biura to bardzo przydatna usługa. Pomaga małym przedsiębiorcom się rozwijać i profesjonalizować swoje usługi, a także rozszerzać działalność firmom, których na obecnym etapie rozwoju nie stać na biuro w dużym mieście.