Czym jest leasing?

 

Leasing jest formą pozyskiwania samochodów, z której korzysta coraz więcej firm w naszym kraju. Z tej formy finansowania mogą korzystać również osoby prywatne, jednak częściej jest ona popularna w przedsiębiorstwach. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się leasingowi oraz zastanowimy nad zasadami skorzystania z niego.

Leasing na samochód firmowy – czy warto?

samochody dla firm w leasingWielu osobom niezagłębionym w temacie, leasing może wydawać się czymś skomplikowanym. Nie jest to jednak nic innego jak wskazanie instytucji finansowej samochodu, w którego posiadanie chcemy wejść, a następnie eksploatowanie go odpłatnie. Firma finansowa bowiem zakupuje wskazany przez nas samochód, co oznacza, że jest jego właścicielem, jednak użycza ona go nam inkasując regularne płatności. Jest to forma zdecydowanie opłacalna dla osób, które nie mogą jednorazowo pozwolić sobie na zakup tak drogiego samochodu, jednak są w stanie dokonywać mniejszych wpłat. Warto jednak mieć na uwadze, że klient aby wejść w posiadanie pojazdu , musi wpłacić kapitał początkowy, który zwykle wynosi kilkanaście procent. Mimo, że ostatecznie firma biorąca samochód w leasing płaci do 105% jego wartości, jest to działanie bardzo korzystne. Kiedy leasing dobiegnie końca, klient może wykupić pojazd za kwotę, która została ustalona na samym początku, bądź pozostawić je firmie leasingowej. Jeżeli interesują nas samochody dla firm w leasing, w każdym większym mieście nie będzie najmniejszych problemów ze skorzystaniem z tej formy finansowania. Większość firm zajmujących się tego typu usługami, posiada specjalne oferty dla przedsiębiorców.

Leasing jest rozwiązaniem wybieranym  szczególności przez firmy. Dla osoby prywatnej znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się kredyt bądź najem konsumencki. Warto mieć również na uwadze, że decydując się na leasing, mimo, że właścicielem pojazdu jest firma leasingowa, to my ponosimy wszelkie koszty obsługi oraz ubezpieczenia pojazdu.