Czy trudno jest założyć spółkę?

Prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju związane jest z założeniem spółki handlowej. Możemy wyróżnić kilka rodzajów spółek: jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne, akcyjne i spółki z o.o. Spółki jawne, partnerskie i komandytowe nie są opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych.

Jak założyć spółkę w Krakowie?

zakładanie spółek krakówNajbardziej popularnym rodzajem spółki w Polsce jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie jest łatwo wybrać odpowiednią formę prawnej działalności gospodarczej, dlatego też warto wybrać się do specjalisty, który pomoże nam nie tylko wybrać rodzaj spółki, ale i przygotować umowę, umówić spotkanie u notariusza, przygotować dokumenty rejestracyjne do urzędów i sądu rejestrowego i złożyć je oraz zarejestrować spółkę do VAT. Złożenie całego procesu na ręcę kancelarii jest dobrym posunięciem, gdyż prowadzi do oszczędności czasu i pieniędzy. Nie musimy się martwić, że wniosek zostanie odrzucony, a interesy wszystkich wspólników nie zostaną zabezpieczone. Warto dodać, że istnieje także możliwość zakupu gotowej spółki, która ma już nadane numery KRS, NIP, REGON, VAT EU i czystą historię. Jeśli chodzi o zakładanie spółek kraków jest idealnym miastem. Można tu znaleźć wiele kancelarii prawnych, które doradzą i pomogą w załóżeniu spółki i jej obsłudze prawnej. Bardzo często w ofercie znajduje się także wirtualne biuro i usługi księgowe, tak ważne przy rozpoczynaniu nowego biznesu.

Założenie spółki handlowej na własną rękę na pewno zajmie dużo czasu i będzie wymagało od nas dużo cierpliwości i zaangażowania. Dlatego też warto skorzystać z usług kancelarii prawnej, która może skrócić czas całej procedury. Można też obniżyć koszty założenia spółki, decydując się na jej założenie przez Internet.