Czy dostrzegam szczegóły mebli sklepowych?

W biznesie często zdarza się tak, że możemy przegapić ważną kwestię koncentrując się na zupełnie innej. Jak i w życiu prywatnym, tak i w zawodowym potrzebny jest złoty środek. Wielu nie miało wyjątkowego towaru do sprzedaży, a stało się milionerami.

Co warto wiedzieć o meblach do sklepu

meble do sklepuCzemu się przebili? Dlaczego klienci przychodzili do ich sklepów? Czy ważne są meble sklepowe albo podłoga? Zaczęła mnie ostatnio interesować ta kwestia. Do tej pory w ogóle nie byłam świadoma, że kieruję się jak inni ludzie jakimiś kryteriami wyboru. Nawet jeśli jest to wyposażenie wnętrza, czyli np. meble do sklepu. Czemu jeden manekin z ekspozycji przyciągał mój wzrok, a drugi nie jeśli mają na sobie te samą rzecz? A czy jest różnica czy ubrania będą wisiały na drewnianym wieszaku czy metalowym? W każdym sklepie sieciowym są wewnętrzne przepisy regulujące jego wygląd, wyposażenie, kolor w którym mają być meble i materiał, z którego mają być wykonane. Stoły, półki, regały, kosze – gdy jesteśmy w sklepie, nasz mózg świadomie nie skupia się na tych elementach, bo uważa je za nieistotne, a jednak nie są one niewidzialne. Dowodzi to, że mimo iż, asortyment w sklepie jest ten sam, dla przykładu sklep jest samoobsługowy, to najważniejszą rolę będą w nim spełniać właśnie meble. To jak asortyment jest na nich ułożony. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić biżuterii sprzedawanej na plastikowych regałach. A bułki w metalowych koszach? Każdy szczegół jest istotny i trzeba mieć tego świadomość. Jako przedsiębiorca i jako konsument.

Jeśli jeden raz coś robimy to może nie mieć znaczenia w naszym życiu, ale czynności powtarzające się tworzą nasze życie. Jeśli jesteśmy tego świadomi – mamy większy wpływ na podejmowane przez nas decyzje i kontrolę nad życiem.