Co warto mieć ze sobą na najlepszy czarter na Mazury

Jeżeli ktoś z was na wakacyjne wojaże wybrał Mazury,na pewno nie oprze się pokusie wypłynięcia jachtem na wspaniałe jeziora jakimi ten rejon może się pochwalić. Należy pamiętać jednak, że czarter jachtów mazury to nie tylko rozrywka, ale także odpowiedzialność.

Najlepszy czarter mazury i dobre wyposażenie

najlepszy czarterPoniżej kilka rad na temat tego, co warto zabrać ze sobą w podróż, na najlepszy czarter mazury aby nic nas nie zaskoczyło.Większość jachtów wyposażona jest w tak zwane skrzynki bosmańskie, należy jednak pamiętać, aby sprawdzić czy skrzynka na pokładzie ma podstawowe wyposażenie takie jak kombinerki, śrubokręt, brzeszczot, taśma klejąca, szekle, śluby, zawleczki. Wszystko może okazać się niezbędne.Każdy powinien mieć przy sobie dobry nóż żeglarski ze stali nierdzewnej z ostrym ostrzem.Przydatna może okazać się saperka,czyli taki mały szpadelek, oraz siekierka. Na rynku są dostępne urządzenia 2w1.Mapa to podstawowe wyposażenie żeglarza. Koniecznie dokładna, najlepiej w skali 1:100.000 lub 1:50.000, gdzie są zaznaczone głębokości jezior, niebezpieczne miejsca, strefy ciszy i rezerwaty ścisłe.Niezbędny ekwipunek to także latarka, koniecznie wodoodporna, z jasnym i silnym światłem, a w kieszeni na wszelki wypadek można trzymać zapasowy komplet baterii.Ubranie również powinno być dostosowane do sytuacji.

Dobre sklepy żeglarskie dysponują szerokim asortymentem a obsługa będzie w stanie nam odpowiednio doradzić jak przygotować się na przygodę czarter mazury i dłuższy pobyt na jachcie.Nie zapominajmy zabrać dobrego humoru i odpowiednich towarzyszy…to najlepszy przepis na sukces.