Butelki niezbędne w domu świeżo upieczonych rodziców

 

Posiadanie odpowiedniej butelki jest bardzo ważne w domu, w którym pojawia się małe dziecko. Warto zaopatrzyć się w nią jeszcze przed porodem nawet wówczas, kiedy w planach mamy kamienie naturalne. Wiadomo bowiem, że życie często układa się po swojemu i nie zawsze możliwie jest karmienie piersią. Czasem konieczne jest dokarmianie butelką, która jest wówczas niezastąpionym produktem.

Bogata oferta butelek dla noworodków

jaka butelka dla noworodkaW sklepach wybór tego typu produktów jest spory dlatego warto przeglądnąć asortyment, poczytać o właściwościach danych butelek oraz posłuchać opinii doświadczonych rodziców, by dokonać jak najlepszego wyboru. Wielu rodziców zastanawia się, jaka butelka dla noworodka jest najlepsza i stara się wybrać produkt, który będzie idealny dla ich dziecka. W sklepach dominują butelki wykonane z tworzyw sztucznych, jednak coraz bardziej popularne stają się także produkty wytwarzane ze szkła. Przewaga szklanych to z pewnością to, iż są bezpieczne ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji i łatwiej dbać o ich czystość. Ich minusem z kolei jest fakt, że łatwo je stłuc. Warto zatem zastanowić się czy w naszym przypadku sprawdzi się szkło, a jeżeli zdecydujemy się na plastik istotne jest, by sprawdzić, czy czy jest wolne od bisfenolu A. Konieczne jest także, by zastanowić się, jaka pojemność butelki najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Dla maluchów najlepsze są takie z mniejszą pojemnością, a gdy kupujemy produkt przeznaczony dla starszego dziecka przydadzą się te większe. Niezależnie od tego, na jaką butelkę się zdecydujemy ważne jest dbanie o jej higienę i częste wyparzanie.

Wybór odpowiedniej butelki dla dziecka jest nie lada wyzwaniem, bowiem rynek z akcesoriami dla niemowląt pęka w szwach i oferuje swoim klientom całą masę produktów, zachwalając ich właściwości. To od decyzji rodzica zależy wybór butelki, warto jednak poznać wady i zalety wszystkich, by dokonać jak najbardziej trafnego wyboru i kupić produkt, który najlepiej sprawdzi się w przypadku naszego dziecka.