Budowa dobrego placu do street workout

 

Jeżeli chcesz ćwiczyć obok swojego domu i mieć siłownię na świeżym powietrzu powinieneś pomyśleć o placu do street workout. Jego budowa nie jest szczególnie skomplikowana, nawet jeśli trzeba wykonać beton. Musisz mieć wszystkie niezbędne elementy, kogoś do pomocy, a także poziomicę i wiadro w którym zamieszasz spokojnie beton. Nie trzeba go specjalnie dużo, gdyż robi się podsypki z kamieni.

Jak zbudować plac do street workout?

budowa placu street workoutZapoznaj się z instrukcją i rozplanuj, gdzie postawisz wszystkie elementy. Budowa placu street workout musi się zacząć od wykopania dołków na wszystkie słupki. Pamiętaj aby były tej samej głębokości, ponieważ wszystko musi być równe. Włóż słupki, a następnie zasyp to miejsce kamieniami. Sprawdź, czy jest równy pion. Jeśli tak, możesz to miejsce zalać betonem. Jeśli chodzi o słupki, wszystkie robi się według tej zasady. Piony są bardzo ważne, dlatego sprawdzaj je dość często. Gdy beton będzie już twardy musisz zamontować wszystkie poręcze oraz drabinki. Są one rozporowe, dlatego rozkręcaj je do tego momentu, aż sztywno dopasują się do wszystkich słupków. Możesz teraz zasylikonować łączenia słupków z poręczami, aby się nie rozkręcały podczas ćwiczeń. Poczekaj, aż zaschnie sylikon. Trwa to około trzy godziny w słoneczny dzień. Na samym końcu zawieś wszystkie elementy wiszące i skręć ich łączenia śrubami, aby były mocne. Twój plac jest już gotowy.

Zawsze możesz dodać kilka rzeczy, takich jak wysypanie placu piaskiem, aby ćwiczyć na boso. musisz jednak wiedzieć, że nie jest to koniecznie potrzebne i jeśli nie chcesz, możesz to spokojnie ominąć. Na takich placach naprawdę da się świetnie poćwiczyć, nawet jeśli nie inwestujesz w inny sprzęt. Są ludzie, którzy dziennie ćwiczą po dwie godziny na tych placach.