Bielizna damska – gorsety jak dobrać?

Sięgając do XIV wieku, kiedy zadaniem gorsetu było przede wszystkim usztywnienie korpusu, uwydatnienie biustu oraz podkreślenie talii, przed oczami pojawia się ściśnięta do granic możliwości kobieta, której z pewnością za chwile zabraknie tchu. Obecnie gorsety są częstym elementem kompletów bielizny i wiele Pań ma je w swojej garderobie.

Gorsety w bieliźnie damskiej

bielizna damska gorsetyModa zmienia się każdego dnia – w jednym sezonie królują kobiece i dopasowane fasony, w drugim luźne spodnie, a nawet dresy i oversizowe kardigany. Moda lubi również wracać, jak w przypadku gorsetów. Aktualnie na rynku dostępne są różne typy gorsetów, różnią się kształtem, długością oraz proporcjami. Poza znanymi wszystkim klasycznymi gorsetami można zaopatrzyć się również gorsety wyszczuplające, korygujące niedoskonałości sylwetki. Ile kobiet, tyle sylwetek, każda jest inna więc jaki gorset dobrać? Panie będące w posiadaniu sylwetki klepsydry powinny sięgnąć po gorset o wyrazistym profilu i mocno zarysowanej talli. Duże wcięcie sprawdzi się także dla sylwetki kolumny, wybór takiego gorsetu wyraźniej zarysuje biodra oraz linię biustu. Gruszki oraz jabłka gorsetem mogą uwydatnić swoje wyjątkowe kształty, lub skorygować co nieco dzięki gorsetom korygującym. Bielizna damska gorsety to wyjątkowy element garderoby na co dzień lub przy specjalnych okazjach, można je znaleźć w wielu salonach bielizny, gdzie zostaną idealnie dobrane do sylwetki lub w sklepach internetowych, po dokładanym zebraniu miary. 

Niezależnie od typu sylwetki, każdy może nosić gorset! Trzeba jedynie go odpowiednio dobrać, a to nie jest skomplikowane. Gorsety mają swoich przeciwników, jednak odkąd Katarzyna Medycejska zakazała na dworze noszenia sukien bez gorsetów, nieustannie mają swoich fanów. 

Opublikowany w Moda