Becik dla niemowlaka

Narodziny dziecka, to ważne wydarzenie w każdej rodzinie. Zanim nowy człowiek przyjdzie na świat, to rodzice kompletują wyprawkę, w której nie może zabraknąć wózka, łóżeczka, becika i zapasu ubranek przynajmniej w kilku rozmiarach, bo maluch szybko rośnie

Jaką rolę spełnia becik? 

beciki dla niemowlątNowo narodzone dzieci często są wkładane do becików, bo czują się w nich bezpiecznie i jest im ciepło. Gdy rodzi się dziecko w szpitalu, to od razu jest wsadzane do becika, żeby zachować jego stałą temperaturę. Beciki dla niemowląt są szyte z bezpiecznej dla dziecka ekologicznej bawełny, lub grubszych tkanin takich jak polar. Becik może być dwustronny zapinany na rzep, sznurowany, lub po prostu zakładany. Dziecko w takim ułożeniu czuje się jak w kokonie, bo ma unieruchomione ręce i nogi, jedynie głową może swobodnie ruszać. Becik ułatwia przenoszenie dziecka, gdyż ma on pod kręgosłupem grubą warstwę materiału, która nieco usztywnia jego plecy. Dla osoby niedoświadczonej trzymanie dziecka w takim beciku jest dużo łatwiejsze i nie ma ryzyka, że niewłaściwie chwycimy malucha. Na rynku są dostępne beciki usztywniane, które w miejscu gdzie dziecko ma plecy, jest wsadzony kawałek tektury, który łatwo możemy wyjąć, aby na przykład wyprać materiał. Niemowlę w beciku można wkładać do łóżeczka i usypiać, albo do wózka w chłodniejsze dni, ponieważ spora warstwa materiału ochroni go przez wychłodzeniem. Beciki są także nazywane rożkami i można je kupić w większości sklepów z artykułami dla dzieci, lub w e-sklepach. 

Becik powinien być dopasowany do pory roku, gdyż w sprzedaży są dostępne grubsze i cieńsze, oraz są uszyte z różnych materiałów. Nie jest on niezbędnym elementem wyprawki, ale bardzo się  przydaje w pierwszych miesiącach życia dziecka kiedy świeżo upieczeni rodzice uczą się techniki trzymania malucha.