Atrakcyjny kurs wspinaczkowy

Od pewnego czasu prowadzę aktywny tryb życia. Do pracy staram się dojeżdżać rowerem, chodzę na długie spacery i spędzam wiele godzin na siłowni. Zmieniłam również dietę i stosuję coraz więcej naturalnych kosmetyków, aby wyglądać coraz lepiej.

Kurs wspinaczkowy dla początkujących

kursy wspinaczkoweOstatnio zaczęłam poszukiwać nowych doznań sportowych. Zbliżał się mój urlop i chciałam go spędzić w jakimś fajnym miejscu i nauczyć się nowych rzeczy. W Internecie natrafiłam na kursy wspinaczkowe dla początkujących. Od razu pomyślałam, że to coś dla mnie z radością zapisałam się na jeden z nich. W dniu wyjazdu byłam bardzo podekscytowana, ponieważ kurs odbywał się w niskich górach i miał trwać kilka dni. Po przyjeździe na miejsce, odpoczęłam w hotelu i następnego dnia wraz z innymi ruszyłam pod wskazany adres. Na kursie dla początkujących uczestniczyło kilka osób, a instruktorzy byli bardzo mili i profesjonalni. Pierwszego dnia wyjaśnili nam jaki sprzęt jest potrzebny przy wspinaczce, jak dobrać odpowiednie ubranie oraz buty i co zabrać do plecaka. Dowiedziałam się również jak należy zachowywać się podczas wspinaczki i co robić w przypadku niebezpieczeństwa. W kolejnych dniach uczyliśmy się wiązać różnego rodzaju wiązania przy pomocy specjalnych lin, wchodziliśmy na małe skałki z zabezpieczeniem i staraliśmy się zwracać uwagę na wszystko o czym opowiadają nam instruktorzy. Podczas całego kursu nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy, a pod koniec jego trwania podziwiałam wspaniałe widoki prosto z trasy wspinaczkowej razem z innymi uczestnikami. Jest to bardzo fajny i ciekawy sport, a ja będę się starać jak najczęściej korzystać z jego uroków.

Podczas mojego urlopu wybrałam się w góry, aby poznać nowy sport. Dzięki wspaniałemu podejściu doświadczonych instruktorów szybko nauczyłam się nowych rzeczy i jakiś czas później mogłam po raz pierwszy podziwiać piękno gór z zupełnie innej perspektywy.