Atracyjne sufity w naszych domach

 

Od jakiegoś czasu na rynku dużą popularnością cieszą się sufity, które przedstawiają jakieś obrazy lub mają konkretną fakturę. Wyglądają one niezwykle atrakcyjnie, jednak sprawdzają się tylko w wybranych miejscach. Na pewno doskonale nadają się do mieszkań w kamienicach, gdzie sufity są bardzo wysokie i dzięki temu stosunkowo nowemu pomysłowi można je obniżyć.

Sufity idealne do wysokich pomieszczeń

napinane sufitySufity zaczynają mieć coraz większe znaczenie pod kątem dekoracyjnym. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są tak zwane napinane sufity, które potrafią stworzyć we wnętrzu niepowtarzalny klimat. Takie sufity to specjalna płachta, którą w umiejętny sposób napina się w niedużej odległości od sufitu. Z racji tego, że montaż takiego podwieszanego sufity obniża pomieszczenie, nie nadaje się on do niskich pomieszczeń. Doskonale za to sprawdzi się  w wysokich mieszkaniach, na przykład w kamienicach. Dzięki takiej płachcie można zasłonić na przykład brzydko wyglądającą instalacje czy też odpadający tynk. Sufity podwieszane występują w rozmaitych wzorach. Niektóre z nich są po prostu wielkimi zdjęciami, wprowadzającymi nasz w sielski nastrój. W sypialni, na przykład, przepięknie prezentuje się sufit z gwieździstym niebem. Kiedy jest dobrze podświetlony to sprawia wrażenie, jakbyśmy by;i nocą na świeżym powietrzu. Sufity napinane zakłada się zazwyczaj w przeciągu jednego dnia do dwóch. Ogromnym plusem jest to, że nie ma przy tym żadnego bałaganu.

Jednym ze sposobów dekorowania wnętrz jest od jakiegoś czasu ozdabianie sufitów specjalnymi płachatmi, przedstawiającymi na przyklad gwieździste niebo. Takie płachty zwą się napinanymi sufitami. Mimo swojego atrakcyjnego wyglądu takie sufity nie wszędzie się sprawdzają. Obniżają one bowiem dość mocno pomieszczenie.